Czego wystrzegać się po zabiegu makijażu permanentnego?

ZAUFAJ EXPERTOWI

MAKIJAŻ PERMANENTNY – CZEGO UNIKAĆ?

To ,jak trwały oraz jak dobry efekt osiągniemy po zabiegu makijażu permanentnym jest zależne nie tylko od tego, co robisz, ale również od tego, czego unikasz. Pamiętaj, że twój makijaż podczas pierwszych tygodni będzie ulegał zmianom, dlatego też nie jest zalecane planowanie większych wydarzeń.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY – CZY EFEKTY NASTĘPUJĄ OD RAZU?

Naturalną rzeczą jest, iż zaraz po zabiegu nasz makijaż będzie nieco ciemniejszy i będzie sprawiał wrażenie „przerysowanego”. W ciągu dwóch tygodni kolor ulega zblednięciu do 70% barwy właściwej, a  po upływie miesiąca kolor się ustabilizuje. Dlatego też zabieg nie jest zalecany w przypadku zaplanowanego w najbliższym czasie ślubu, czy innych większych wydarzeń. Zalecamy więc zagospodarować 3 wolne miesiące od tego typu eventów, by pozwolić sobie na zdrowy proces regeneracji skóry.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY – SAUNA? BASEN?

Owszem. Ale tylko w przypadku w pełni zregenerowanej skóry po zabiegu, gdzie czas gojenia wynosi około  1 miesiąca. Skóra poddana makijażowi permanentnemu jest naruszona, przez co bardziej podatna na wszelkie zakażenia, a jak dobrze wiemy – na basenie o to nie trudno. Bardzo podobnie jest w przypadku sauny. Tak wysoka temperatura powoduje, iż nasza skóra zostaje bardziej podrażniona, co skutkuje opóźnieniem procesu regeneracyjnego, a nawet może spowodować, iż makijaż się wyłuszczy.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY – MAKIJAŻ KOLOROWY PO ZABIEGU

Rozumiemy chęć wykonania makijażu kolorowego, lecz po zabiegu polecamy się przez jakiś czas wstrzymać. Pozwól,by twoja skóra zagoiła się do końca i zapomnij o nakładaniu tuszu na rzęsy w pierwszych dniach od wykonanego zabiegu. Jeśli już koniecznie musisz go wykonać, to najbliższym zalecanym terminem jest tydzień po zabiegu.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY – HENNA ORAZ PREPARATY NA POROST RZĘS

W celu przyciemnienia rzęs czy też brwi zalecany jest termin 4 tygodni od dnia wykonanego makijażu permanentnego. W przypadku stosowania odżywek zagęszczających brwi czy wydłużających rzęsy, stosowanie zalecane jest miesiąc od dnia wykonanego zabiegu. 4 tygodnie, to czas, który gwarantuje nam pełną regenerację oraz bezpieczeństwo w kwestii stosowania preparatów.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY – KIEDY NASTĘPNY ZABIEG KOSMETYCZNY?

Tak i w tym przypadku należy zachować zimną krew. Stosowane preparaty kosmetyczne zawierają w sobie wiele substancji aktywnych, które mogą spowodować podrażnienia miejsc, na których przeprowadzono zabieg. Kwestia ta dotyczy przede wszystkim takich metod jak: peeling na bazie kwasów, czy też zabiegi złuszczające. Podejmując się ich za wcześnie, narazimy się ,nie tylko na podrażnienie skóry, ale również zniszczenie efektu zabiegu. Dlatego zalecamy Państwu powściągliwość przynajmniej 2 tygodni.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY – REASUMUJĄC

Wbrew pozorom, wszelkie wspomniane niedogodności znikają naprawdę szybko. Warunkiem jednak jest przestrzeganie zaleceń linergistki oraz skupienie się na unikaniu drapania, dotykania czy też tarcia. Może również pojawić się uczucie tzw. „ściągnięcia” skóry , swędzenia. Natomiast nie należy się tym martwić, bowiem wszelkie nieprzyjemności miną po 4 tygodniach. Jeśli zależy nam na utrzymaniu trwałego i pięknego makijażu, należy stosować się do wspomnianych rad oraz zaleceń linergistki.