Dlaczego makijaż permanentny się nie przyjął

MAKIJAŻ PERMANENTNY – DLACZEGO SIĘ NIE PRZYJĄŁ?

W sieci bardzo często można natknąć się na tematykę makijażu permanentnego, który się nie przyjął. Jaka jest tego przyczyna? Czy związane jest to z brakiem umiejętności specjalisty?

Dobrze i profesjonalnie wykonany makijaż permanentny ust, oczu czy brwi powinien utrzymać się około kilkunastu miesięcy. Powyżej pół roku od wykonania makijażu mogą pojawić się efekty tzw „blednięcia” i barwnik powoli zacznie zanikać. Dlatego na tego typu sytuacje zalecane jest dopigmentowanie wymagających miejsc.

MAKIJAŻ PERMANENTNY – DLACZEGO SIĘ NIE PRZYJĄŁ?

W sieci bardzo często można natknąć się na tematykę makijażu permanentnego, który się nie przyjął. Jaka jest tego przyczyna? Czy związane jest to z brakiem umiejętności specjalisty?

Dobrze i profesjonalnie wykonany makijaż permanentny ust, oczu czy brwi powinien utrzymać się około kilkunastu miesięcy. Powyżej pół roku od wykonania makijażu mogą pojawić się efekty tzw „blednięcia” i barwnik powoli zacznie zanikać. Dlatego na tego typu sytuacje zalecane jest dopigmentowanie wymagających miejsc. Niekiedy jednak pojawiają się sytuacje, kiedy efekt „blaknięcia” pojawia się dużo wcześniej. Dlaczego?

MAKIJAŻ PERMANENTNY – PROCES REGENERACJI SKÓRY

Kilka dni po zabiegu makijażu permanentnego możemy zauważyć intensywne wybarwienie nowo wykonanego makijażu. Nie należy się martwić, albowiem jest to naturalny proces regeneracyjny, który pod żadnym pozorem nie szkodzi i jest nieodłącznym elementem zabiegu. Kilka tygodni później stosowany jest  drugi zabieg , mający na celu dopełnienie, uzupełnienie kolorytu, a wszelkie nierówności czy też ubytki zostają wyrównane. Po pewnym czasie będziesz cieszyć się zjawiskowym makijażem przez cały czas.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY – ZBYT PŁYTKO WPROWADZONY BARWNIK

Taka sytuacja ma miejsce w przypadku braku odpowiedniego doświadczenia linergistki. Barwnik wtłoczony na  nieodpowiednią głębokość skóry, pozwala nam na usunięcie go bez większych przeszkód. Dlatego w tego typu przypadku należy zgłosić się do salonu, w którym wykonano nam makijaż permanentny.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY – INFEKCJA

Priorytetem salonów stosujących praktyki makijażu permanentnego jest sterylność oraz higiena. W przypadku zabiegów bardziej inwazyjnych (rzadko, ale jednak) może dojść do zakażeń, które są czasem kwestią predyspozycji skóry klientki. W tego typu sytuacji skóra rozpocznie proces „wydalania” zastosowanej substancji, co może zakończyć się całkowitym zaniknięciem makijażu. Całkiem podobnie ma się sytuacja, w przypadku występowania uczulenia na stosowany barwnik. W przypadku pojawienia się reakcji alergicznych, ciało informuje nas o konieczności usunięcia barwnika. Niezależnie od przypadku, należy skonsultować się z linergistką, dermatologiem (jeśli to koniecznie), w celu podjęcia odpowiedniego leczenia.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY – ŹLE DOBRANY BARWNIK

Niestety, z wyniku braku doświadczenia zdarza się, że linergistka podejmie niewłaściwą decyzję odnośnie kolorytu barwnika.I pomimo dobrze wykonanego zabiegu , nasz efekt może być inny niż oczekiwany – np., gdy nasz makijaż się nie przyjął. W tej sytuacji należy zgłosić się do linergisty i poprosić o dopigmentowanie miejsc, które tego wymagają. Dlatego właśnie zawsze dokładnie określamy oczekiwania i omawiamy je ze specjalistą. Trzeba koniecznie pamiętać, iż celem makijażu permanentnego jest podkreślenie naszej naturalnej urody, a nie imitowanie intensywnego makijażu wieczorowego. Tyczy się to w głównej mierze brwi. Proszę mieć na uwadze fakt, iż profesjonalne lingeristki nie podejmują się stosowania czarnego barwnika.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY – KONSEKWENCJE NIEDOSTOSOWANIA SIĘ DO ZALECEŃ

W celu osiągnięcia oczekiwanych efektów, należy przestrzegać zaleceń lingeristki, które otrzymamy już po wykonaniu zabiegu. Na pewno będą one dotyczyć unikania: sauny, gorących kąpieli czy pryszniców, nadmiernej ekspozycji na słońce, rezygnacja z peelingów mechanicznych czy chemicznych . Tego typu zalecenia należy przestrzegać przez kilka dni po wykonanym zabiegu. Proszę pamiętać (o czym będzie wspomniane), aby bezpośrednio po zabiegu nie stosować żadnych kosmetyków. W przypadku nie zastosowania się do zaleceń, makijaż może zbyt mocno wybarwić się lub przebarwić.