Jak przebiega proces gojenia makijażu permanentnego

MAKIJAŻ PERMANENTNY – PROCES GOJENIA

Kwestia regeneracji oraz gojenia skóry po zabiegu, jest sprawą indywidualną. Zależne jest często od uwarunkowań skórnych klienta. Mimo to można skutecznie przyspieszyć proces gojenia, poprzez stosowanie się do zaleceń oraz odpowiednią pielęgnację skóry. Po wykonanym zabiegu pojawiają się pewne zmiany skórne, którymi nie należy się martwić. No dobrze… ale jakie to zmiany?

MAKIJAŻ PERMANENTNY – SKÓRA PO ZABIEGU

Z racji inwazyjności zabiegu, nieodłączną reakcją skóry jest jej podrażnienie.

MAKIJAŻ PERMANENTNY – PROCES GOJENIA

Kwestia regeneracji oraz gojenia skóry po zabiegu, jest sprawą indywidualną. Zależne jest często od uwarunkowań skórnych klienta. Mimo to można skutecznie przyspieszyć proces gojenia, poprzez stosowanie się do zaleceń oraz odpowiednią pielęgnację skóry. Po wykonanym zabiegu pojawiają się pewne zmiany skórne, którymi nie należy się martwić. No dobrze… ale jakie to zmiany?

MAKIJAŻ PERMANENTNY – SKÓRA PO ZABIEGU

Z racji inwazyjności zabiegu, nieodłączną reakcją skóry jest jej podrażnienie. Pojawia się opuchnięcie, swędzenie, zaczerwienienie czy też poczucie „napięcia” skóry. Możemy również odczuwać lekki ból oraz intensywniejszą wrażliwość niż zazwyczaj. Kolejną i naturalną zmianą jest też powstanie spierzchnięcia, które pojawia się od 3 do 7 dni po wykonanym zabiegu. Proces regeneracji naszej skóry jest bardzo szybki, dlatego wszelkie defekty powinny zniknąć w ciągu tygodnia.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY – PIERWSZE DNI ORAZ JEGO INTENSYWNOŚĆ

W pierwszych dniach od wykonanego zabiegu możemy odczuć lekki niepokój, który jest zupełnie normalny. Na pewno zauważymy, iż makijaż permanentny jest naprawdę intensywny i może być wręcz „przerysowany”. Wprowadzony pigment ma tendencję do szybkiego „blaknięcia”.Proces ten trwa około miesiąc, po czym uzyskujemy ostateczny efekt. Niektóre osoby obawiają się, iż makijaż nie spełnił oczekiwań lub się po prostu się nie przyjął. Lecz nie należy oceniać efektów w momencie, gdy widoczne są jeszcze strupki, które pozostawiają (przejściowo) rozjaśnione miejsca. Zastosowany barwnik potrzebuje trochę czasu. Niekiedy jest to kwestia 2 tygodni, a niekiedy nawet 1,5 miesiąca, by osiągnął swój zamierzony koloryt. Proszę być cierpliwym i spokojnym,  oraz skupić na pielęgnacji zgodnie z zaleceniami kosmetologa.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY – KIEDY JEST GOTOWY?

Wierzymy, że oczekiwanie na wymarzone efekty potrafią frustrować…mimo wszystko warto jest być cierpliwym. Nasza wytrwałość zostanie wynagrodzona w momencie poddania się procesowi dopigmentowania, który następuje 4-6 tygodnie po wykonanym zabiegu. Stosując się do zaleceń specjalisty, po następnych 4 tygodniach ujrzymy w lustrze niebywałe efekty. Proszę mieć na uwadze fakt, iż prawdziwe efekty zabiegu widoczne są po 2-3 miesiącach.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY – KIEDY ZNIKAJĄ STRUPKI?

Pojawienie się strupków po zabiegu jest naturalnym efektem, który pojawia się zawsze. Bądź gotowa na pojawienie się ich w ciągu 3 dni, ale bez obaw – znikną po kilku dniach i to bez twojej ingerencji. Należy pamiętać, iż bardzo ważne jest by ich nie zdrapywać,ponieważ może to spowodować pojawienie się wybarwienia, która będzie nam długo towarzyszyło. Czas regeneracji jest szacowany na 28 dni.

MAKIJAŻ PERMANENTNY – PROCES REGENERACYJNY SKÓRY

Przedstawiamy Państwu parę krótkich zaleceń, których należy przestrzegać po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego, aby uzyskać oczekiwane efekty. Zdecydowanie nie należy:

  • Nie drapać
  • Nie trzeć
  • Nie zrywać strupków
  • Nie dotykać
  • Nie moczyć
  • Nie opalać

 

Kluczowym i jednym z najistotniejszych aspektów jest KONIECZNIE PIELĘGNACJA.

Należy zwrócić szczególną uwagę na kwestię pielęgnacji skóry. To właśnie ona jest odpowiedzialna za przyspieszenie procesu regeneracyjnego. Warunkiem jest stosowanie się do zaleceń linergistki, zwłaszcza w kwestii nawilżania. Proszę pamiętać, iż istnieje potężna różnica między NAWILŻANIEM a NATŁUSZCZANIEM. Dlatego proszę wystrzegać się preparatów NATŁUSZCZAJĄCYCH. Zalecany natomiast jest krem nawilżający z witaminą E. Należy również zrezygnować z: toników, masek, kremów, peelingów,wizyt w SPA. Biorąc poważnie powyżej wymienione zastrzeżenia zapewnimy sobie trwały i oczekiwany efekt makijażu permanentnego.

Czas po zabiegu, to okres regeneracji oraz gojenia się miejsc poddanych zabiegowi. Należy być cierpliwym i dać czas skórze na pełną regenerację. Stosuj się do zaleceń specjalisty. Pozwalając na naturalną regenerację w odpowiednim dla organizmu czasie, uzyskasz tak piękny, jak i trwały efekt zabiegu.