Jak usunąć makijaż permanentny?

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – JAK USUNĄĆ?

Być może zaglądasz tutaj, bo podjęłaś się makijażu permanentnego brwi, a pomimo twoich oczekiwań i wyobrażeń – efekt przybrał zupełnie inną formę. Pojawia się pytanie – czy można usunąć makijaż permanentny brwi? Jeśli tak, to jakie są metody usuwania mikropigmentacji?

Kwestia usuwania makijażu permanentnego brwi nie jest niemożliwa. Należy wiedzieć, iż należy on do zabiegów inwazyjnych tak  samo, jak wykonywanie makijażu permanentnego. Trzeba liczyć się z faktem,

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – JAK USUNĄĆ?

Być może zaglądasz tutaj, bo podjęłaś się makijażu permanentnego brwi, a pomimo twoich oczekiwań i wyobrażeń – efekt przybrał zupełnie inną formę. Pojawia się pytanie – czy można usunąć makijaż permanentny brwi? Jeśli tak, to jakie są metody usuwania mikropigmentacji?

Kwestia usuwania makijażu permanentnego brwi nie jest niemożliwa. Należy wiedzieć, iż należy on do zabiegów inwazyjnych tak  samo, jak wykonywanie makijażu permanentnego. Trzeba liczyć się z faktem, iż tego typu procedura jest dosyć kosztowna (oscyluje w granicach 300PLN w zwyż – w zależności od metody, renomy salonu czy preparatu.). Proszę mieć na uwadze, że nie istnieje zabieg 100% gwarantujący sukces oraz odwrócenie procesu przed-makijażowego.

MÓJ MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI TO KATASTROFA… CO POCZĄĆ?

Zanim wyciągniemy pochopne wnioski oraz wyrazimy niezadowolenie, warto pamiętać, iż efekty makijażu permanentnego występują po upływie czasu. Szacowany czas przystosowania i stabilizacji barwnika jak i kwestia regeneracji skóry po nakłuwaniu igłą szacuje się na około 4 tygodnie. Z pewnością tuż po zabiegu zauważysz niepokojącą intensywność koloru – jest zbyt intensywny lub zbyt wyrazisty. Spowodowane jest to dwoma faktami:

  • Skóra została poddana inwazyjnemu zabiegowi, przez co występuje opuchnięcie oraz zmęczenie, dlatego też wymaga odpoczynku. Opuchlizna może wywierać wpływ na kształt oraz symetrię makijażu.
  • Podczas zabiegu specjalista mógł nadmiernie pigmentować skórę. Jest to zdecydowanie profesjonalna metoda. Podczas regeneracji, w ciągu 2-4 tygodni od wykonanego zabiegu może nastąpić złuszczanie naskórka, a nawet usunięcie (poprzez wypychanie) ciała obcego, którym właśnie jest pigment. Poprzez opisany proces skóra jest w stanie wyzbyć się nawet kilkadziesiąt procent barwnika! Doskonały linergista wie, jak intensywny powinien być makijaż w fazie początkowej, by po przejściu procesu gojenia uzyskać oczekiwany efekt.

Zdarza się jednak,że barwnik nabiera nadmiernie ciemnego koloru lub uzyskano nieprawidłowy kształt brwi. Pierwszym i najsensowniejszym krokiem w tym celu, jest zdecydowanie konsultacja z salonem o bardzo dobrej renomie, podczas której następuje ustalenie procedury poprawienia lub usunięcia makijażu permanentnego.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – METODA LASEROWA

Metoda stosowana, tak w przypadku usuwania makijażu permanentnego, jak i tatuażu. Proszę pamiętać o tym, że nie każdy laser posiada moc adekwatną do tego typu celu, a co za tym idzie – skuteczność w działaniu. Zalecane jest, by zabieg został przeprowadzony przez jak najbardziej doświadczonego specjalistę, który posiada dużą wiedzę  na temat laserowego usuwaniu makijażu permanentnego brwi. Zabieg polega na zastosowaniu serii zabiegów, w których skoncenrowana wiązka laserowa “uderza”  w miejsce, gdzie znajduje się pigmentacja. Jest ona rozbijana na malutkie cząstki, dzięki czemu nasz organizm samodzielnie wydala barwnik z naszej skóry. Dodatkowo  poddanie skóry na działanie laserapowoduje w niej  proces regeneracyjny, którego efektem jest także wydalenie niepożądanych pigmentów.

 

Ile zabiegów usuwających należy przejść? Wszystko jest zależne od indywidualnych uwarunkowań genetycznych, reakcji skóry, głębokości oraz gęstości i głębokości barwnika znajdującego się w naszych tkankach. Większą efektywnością laser cieszy się w przypadku skóry nieopalonej. Wiązka dużo łatwiej wychwytuje cząsteczki pigmentu. Tego typu zabieg zaliczany jest do bezpieczniejszych, trzeba jednak pamiętać, iż stosując metodę laserową trzeba liczyć się z możliwością pojawienia się przebarwień lub oparzeń. W przypadku skóry opalonej, zabieg ten może doprowadzić do wybarwień, przez co nie zostaje zmniejszona widoczność pigmentów, a zmienia się tylko kolor . Taka sytuacja może mieć miejsce np., gdy barwnik został zastosowany zbyt głęboko.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – USUWANIE PREPARATEM

Występuje wiele różnych preparatów mających za zadanie usunięcie nieudanego makijażu permanentnego. Pomimo dostępności ,nie należy stosować ich na własną rękę, ze względu na fakt, iż poprawne jego stosowanie jest niemożliwe bez szkoleń i uprawnień. Zostawmy to specjalistom.

Warto pamiętać, że udostępnione preparaty mogą zawierać w sobie tak naturalne jak i sztuczne związki, aczkolwiek cel jest jeden i wspólny – polega na podrażnieniu skóry, co powoduje jej przekrwienie. Dzięki temu istniejący pigment jest „wyrzucany” na zewnątrz, a dodatkowo zostaje pobudzany naturalny proces regeneracji naszej skóry. Podczas  zabiegu zniwelowane zostaje około 20% barwnika . Warto wiedzieć, że stosowane preparaty są w stanie pozbyć się pigmentów o różnym zabarwieniu, gdzie w przypadku lasera – nie zawsze przynosi zadowalające efekty . Zwłaszcza, jeżeli mamy do czynienia z odcieniem czerwonego lub żółtego.

USUWANIE MAKIJAŻU PERMANETNEGO – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Pierwszą i oczywistą sprawą jest opinia wybranego salonu kosmetycznego. Nie warto jest kusić się niższą ceną. Niestety, jest ona często podyktowana małym  doświadczeniem, lub jego brakiem ,w  pigmentacji i jej usuwaniu. Kolejną równie istotną kwestią jest sterylizacja – higiena to podstawa każdego salonu (tym bardziej podczas makijażu permanentnego). Tak w przypadku preparatów jak i urządzeń – warto zapytać o ich atesty i czy są dopuszczone do obrotu w Unii Europejskiej. Bardzo ważne jest, by stosować się do zaleceń specjalisty, szczególnie po zakończonym zabiegu. Należy unikać solarium, sauny i basenu ,aż do momentu wygojenia się podrażnień, które powstały na skutek usuwania makijażu.