Jaki kolor makijażu wybrać?

KOLOR MAKIJAŻU PERMANENTNEGO BRWI – KTÓRY WYBRAĆ?

W tej kwestii jest wiele zależnych aspektów , które wpływają na to jaki kolor brwi posiadamy, ale jak zdecydować o najbardziej dla nas odpowiednim i dlaczego jest to tak istotne? Jaki kolor wybrać dla szatynki, blondynki a jaki dla brunetki?

Najczęstszym wyrażanym niezadowoleniem po zabiegu jest zarzut „sztucznego” lub wręcz przerysowanego makijażu. Jest to częsty przypadek, co sugeruje spora ilość zdjęć w Internecie, które są niezbitym dowodem istnienia takich sytuacji.

KOLOR MAKIJAŻU PERMANENTNEGO BRWI – KTÓRY WYBRAĆ?

W tej kwestii jest wiele zależnych aspektów , które wpływają na to jaki kolor brwi posiadamy, ale jak zdecydować o najbardziej dla nas odpowiednim i dlaczego jest to tak istotne? Jaki kolor wybrać dla szatynki, blondynki a jaki dla brunetki?

Najczęstszym wyrażanym niezadowoleniem po zabiegu jest zarzut „sztucznego” lub wręcz przerysowanego makijażu. Jest to częsty przypadek, co sugeruje spora ilość zdjęć w Internecie, które są niezbitym dowodem istnienia takich sytuacji. Efekty tego typu świadczą właśnie o braku doświadczenia lub wiedzy lingeristy, gdzie wynikiem jest błąd, o którym właśnie mówimy. W przypadku doświadczonych specjalistów, efekty są widoczne delikatnie, ciężkie do zauważenia na pierwszy rzut oka, lecz ukrywają one drobne defekty oraz podkreślają urodę klientki. Rzeczą oczywistą jest fakt, iż nie występuje efekt „przerysowania”.

KOLOR MAKIJAŻU PERNAMENTNEGO BRWI – MAKIJAŻ KLASYCZNY A PERMANENTNY

W przypadku braku pewności co do koloru brwi, mamy dwie możliwości weryfikacji efektów „sposobem domowym”. Mianowicie metoda polega na wykorzystaniu cieni do brwi lub kredki do oczu czy też cieni do powiek o różniących się odcieniach.

Nasz naturalny kolor brwi jest zbieżny z kolorem naszej cery, tęczówki oczu oraz rzecz jasna włosów. Istnieje paleta składająca się z dwóch barw określających typ koloru, mianowicie: ZIMNE oraz CIEPŁE – tak jak w przypadku innych markerów urody. Największy dysonans kolorytu między kolorem brwi a włosów miewają blondynki (co nie oznacza, że ich brwi mają barwę ciepłą, a włosy zimną). Zdarza się, że brwi mogą być brązowe, a włosy pszenicznie złote – mimo wszystko zawsze znajdować się będą w tej samej kategorii. Mniejszą różnicę zauważymy w przypadku szatynek, a najmniejsza u brunetek. Z doświadczenia wiemy, że ciężko jest spotkać brunetkę o ciemnych włosach oraz blond brwiach 😉

Dobrze wiemy, że bardzo istotnym elementem wizualnym twarzy są brwi. To dzięki nim mamy możliwość wyrażenia emocji oraz pełną funkcję naturalnej oprawy dla oczu. Stosując intensywne zmiany dotyczące koloru lub kształtu może zakończyć się nieoczekiwanymi efektami. W przypadku blondynek, warto jest zastosować kredkę do oczu w celu sprawdzenia na przykład kruczo czarnego kolorytu na brwiach. Natomiast będąc szatynką, warto spróbować „muśnięcia” brwi stosując złoty cień do powiek. Jesteśmy pewne, że dojdziesz do wniosku, iż obraz, który widzisz jest definitywnie przerysowany, a nawet niekiedy komiczny i nie chciałabyś w ten sposób zaprezentować się podczas wyjścia ze znajomymi.

KOLOR MAKIJAŻU PERMANENTNEGO BRWI – DLACZEGO KOLOR ZOSTAŁ ŹLE DOBRANY?

Być może zadajecie sobie pytanie dlaczego tak wiele kobiet dokonuje nieodpowiedniego wyboru palety koloru tak w makijażu codziennym jak i wieczorowym? Najczęstszą przyczyną efektu tzw. „przerysowania” jest właśnie dobranie nieodpowiedniego barwnika lub kosmetyku, a mianowicie ciemnego. Najprawdopodobniej powodem takiej decyzji jest fakt, iż mamy na celu mocnego podkreślenia kształt (np. zakreślanie kresek na powiekach), gdzie w kwestii brwi jest to jeden z najbardziej podstawowych błędów, które efektują nieciekawym wyglądem.

 

KOLOR MAKIJAŻU PERMANENTNEGO BRWI – JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNI KOLOR?

Najlepszym i najbardziej sprawdzonym rozwiązaniem w kwestii doboru koloru do makijażu permanentnego jest zdecydowanie zdanie się na (ówcześnie sprawdzoną) linergistkę. Dzięki doświadczeniu, doskonale wiedzą jaki kolor barwnika dobrać w zależności od karnacji klienta. Mało tego, w stanie przewidzieć intensywność rozjaśnienia barwnika podczas procesu naturalnego odbarwiania, zachodzącego w ciągu pierwszych dwóch tygodni od wykonanego zabiegu. W wielu informacjach zawartych na naszej stronie, prosimy o weryfikacje umiejętności oraz wiedzy specjalisty, i dlatego również i w tym przypadku zalecamy weryfikację.

MAKIJAŻ PERMANETNY BRWI – BLOND

Kobiety o włosach blond cieszą się największą paletą kolorów pod względem wyboru. Praktycznie jedynym i głównym aspektem, na który należy zwrócić uwagę w przypadku doboru koloru jest fakt, iż był on zgodny wraz z odcieniem włosów. Pomimo wszystko, świetnie będą prezentowały się stosując tak jasne jak i ciemne barwy. Najczęściej dedykowanym barwnikiem dla blondynek jest kolor ciemnoszary, blond, brąz (ciemny/jasny), złoty, grafitowy oraz różne delikatne szarości. Warto jest skorzystać z kolorów o 2-3 tony mniejsze, niż w przypadku naturalnych.

W większości przypadków kobiet o blond włosach występuje delikatna struktura włosa – z tej właśnie przyczyny do najlepszych metod makijażu brwi jest zabieg ombre lub metoda włoskowa. Dzięki nim uzyskamy efekt naturalnego na przykład rosnących w jedną stronę włosków – dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się optycznym zagęszczeniem brwi.

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – BRUNET

Pierwszą zasadą, której powinny się trzymać BRUNETKI, to omijanie barw ciemniejszych od włosów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybór odcienia o parę tonów jaśniejszych, co skutkuje efektem zjawiskowego podkreślenia rysów twarzy, bez wrażenia sztuczności czy „plastikowości”. W przypadku brunetek, wybór palety barw jest naprawdę szeroki. Począwszy od orzechu włoskiego, czekolady, kasztanu, mahoniu aż po ciemny miód. Warto pamiętać, iż doświadczeni specjaliści nigdy nie podejmą się stosowania barwnika, który sprawia wrażenie efektu „przerysowania” i wykazuje tendencję do wybarwienia się ukazując niebieską barwę.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – SZATYN

Zarówno jak i w przypadku brunetek, szatynki powinny wystrzegać się ciemniejszych kolorów, a stosować jaśniejsze. W zależności od karnacji klientki, (również kolor ust, tęczówek i rumieńców) mogą śmiało skorzystać z palety brązu takich jak mleczny, gorzka czekolada czy różne odmiany orzecha. Niezależnie od koloru włosów, czarny barwnik ze względu na wspomniane ówcześnie defekty – jest po prostu nie wskazany.

Odpowiednio dostosowany kolor brwi sprawia wrażenie odmłodzonej twarzy, a rysy twarzy zostają bardziej podkreślone. Ze względu trwałość makijażu permanentnego, zalecamy mocno się zastanowić nad doborem koloru. Mimo wszystko warto jest zaufać doświadczonemu lingeriście, który pomoże nam w podjęciu decyzji.