GOJENIE BRWI PO MAKIJAŻU PERMANENTNYM

ROZWIEJ SWOJE WĄTPLIWOŚCI

Dziękuję Ci za zaufanie, którym mnie obdarzyłaś. Specjalnie dla Ciebie przygotowałam ten poradnik: pytanie - odpowiedź. Po zabiegu permanentnych brwi możesz mieć pytania, coś może Cię zaniepokoić. Poniżej w krótkiej, zwięzłej, konkretnej formie odpowiadam na pytania, które mogą Ci się nasunąć.

Moje Klientki to nowoczesne "Babki" z klasą. Wystawiły mi już ponad 230 opinii na Facebooku. Zostań jedną z nich. Wystaw mi Swoją opinię. Pomaga to innym w podjęciu decyzji.  A dla mnie, to po prostu ogromna satysfakcja.

Dziękuję: Marzena Magiera-Kalinowska

Proszę wystaw mi swoją opinię.

"Babki z klasą" zrobiły to już ponad 230 razy.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania po zabiegu permanentnym brwi.

Ważne informacje

Gojenie brwi trwa około 2 tygodnie. Aby nie zniszczyć efektu zabiegu, zastosuj się do moich Zaleceń.

W czasie gojenia brwi (min. 2 tygodnie od wykonania zabiegu), zastosuj się do poniższych zaleceń:

 • Nie wystawiaj twarzy na działanie promieniowania UV, (ZREZYGNUJ z opalania i solarium).
 • Nie korzystaj z sauny, basenu czy jacuzzi – bakterie i wirusy, które tam się znajdują również mogą spowodować infekcje.
 • Nie zdrapuj strupków (mogą pojawić się po zabiegu) – może to spowodować infekcje i pozostawić blizny.
 • Jeśli masz przekłutą brew – wyjmij i nie używaj kolczyków.
 • Nie śpij na brzuchu, ponieważ wówczas śpisz “na brwiach”- tarcie nimi o poduszkę źle wpłynie na efekt końcowy makijażu permanentnego.
 • Nie rób sobie dodatkowego makijażu brwi – nie wolno ich pudrować, poprawiać ich walorów kredką czy pomadą.

Ogranicz uprawianie sportu, w czasie którego mocno pocisz się w obrębie twarzy/brwi.

Przestrzegaj zaleceń, o których Ci opowiedziałam podczas zabiegu… i przeczytaj powyższy punkt “Czego nie robić po zabiegu makijażu permanentnego brwi?”

  Pamiętaj –  jednym z najistotniejszych elementów pielęgnacji, w czasie gojenia brwi po zabiegu pigmentacji, jest smarowanie ich odpowiednim preparatem.

Skórę należy nawilżać – a nie natłuszczać,

Możesz zastosować maść Alantan .

 • Zaraz po zabiegu rozpoczyna się proces złuszczanie i gojenia naskórka.
 • Bezpośrednio po makijażu permanentnym brwi będą przerysowane.
 • Możliwe jest powstanie opuchlizny / obrzęku, który znika zazwyczaj w ciągu 1-3 dni.
 • Bezpośrednio po wykonaniu makijażu skóra będzie mieć nierówny koloryt – np. w miejscu podania znieczulenia będzie jaśniejsza, brwi mogą być opuchnięte, zaczerwienione.
 • Brwi przez okres kilkunastu dni mają intensywniejszą barwę niż docelowy kolor.
 • Powstają (czasami) małe strupki – nie usuwaj ich, ponieważ spowodujesz blizny i przebarwienia.
 • Podczas procesu złuszczanie naskórka brwi bledną nawet do 50 procent.
 • Wraz z upływem procesu gojenia, w ciągu kilku dni, brwi przybierają równy kształt oraz właściwy koloryt.

Przy odpowiedniej pielęgnacji i szczypcie cierpliwości – po niedługim czasie – będziesz się cieszyć pięknymi brwiami, dopasowanymi do Twoich oczekiwań.

Główna rekomendacja: nie podrażniaj brwi, mocno je nawilżać (nie natłuszczaj) i unikaj sytuacji, w których rośnie prawdopodobieństwo infekcji. Dzięki takiemu postępowaniu, proces gojenia po pigmentacji będzie trwał krócej, a efekt będzie trwalszy.

Najważniejsze! Pamiętaj, że efekt (kolor) docelowy permanentnych brwi widoczny będzie po drugim zabiegu uzupełniającym (wliczonym w cenę zabiegu pierwszego). Ale już po paru dniach od pierwszego zabiegu, będzie on mocno zbliżony do tego właściwego.

Nie przejmuj się kolorem brwi (i jego intensywnością), który zobaczysz w lustrze w okresie do kilku dni po zabiegu, ponieważ bezpośrednio po wykonaniu makijażu permanentnego:

 • Skóra brwi będzie mieć nierówny koloryt – w miejscu zastosowania znieczulenia będzie np. jaśniejsza, co przekłada się na kolor brwi. Ten stan minie po kilku dniach.
 • Brwi po pierwszym z zabiegu makijażu permanentnego mają dużo ciemniejszy kolor niż zaplanowana barwa. Nie przejmuj się. Taka sytuacja jest prawidłowa. Już następnego dnia po zabiegu zaczyna się proces złuszczania naskórka, który stopniowo będzie je wybarwiał do zaplanowanej intensywności i koloru.
 • Złuszczanie naskórka sprawia, że brwi bledną nawet o 50 procent. Drugi, uzupełniający zabieg ,służy między innymi dopigmentowaniu brwi w celu utrwalenia oczekiwanego koloru barwnika.
 • Zaraz po zabiegu brwi będą przerysowane. Przeczekaj okres gojenia, zobaczysz, jak zmienią się do docelowego koloru.

Przy odpowiedniej pielęgnacji i odrobinie cierpliwości, wkrótce będziesz cieszyć się pięknymi równymi brwiami, dopasowanymi do Twoich oczekiwań.

Pamiętaj – docelowy kształt  brwi permanentnych osiągniesz po drugim zabiegu uzupełniającym (wliczonym w cenę zabiegu pierwszego).

 • Brwi po zabiegu mogą być opuchnięte, obrzęknięte, przez co zmienia się kształt skóry, powodując widoczną nierówność kształtu brwi. To normalneTe objawy znikają zazwyczaj w okresie około 3 dni (u 90 % pacjentek nawet po 24 godzinach)
 • Zaraz po zabiegu brwi będą przerysowane. Tak ma być. Przeczekaj okres gojenia zobaczysz jak się zmienią do docelowego kształtu i intensywności.

Przestrzegaj zaleceń i wykaż odrobinę cierpliwości – wkrótce będziesz cieszyć się swoimi pięknymi równymi brwiami, dopasowanymi do Twoich oczekiwań.

To normalne. Pojawiają się u około 30 procent kobiet po zabiegu – to naturalny etap gojenia. Nie zdrapuj powstałych strupków z brwi.  Pozwól im się zagoić, ich zdrapanie spowodować może brzydko wyglądające blizny, a nawet infekcję.

Jeśli masz przekłutą brew, przez okres ok. 2 tygodni nie noś w niej kolczyków.

Nie stosuj dodatkowego makijażu! Nie pudruj i nie maluj niczym brwi, nie poprawiaj ich obrysu kredką czy pomadą. Zniszczysz efekt makijażu, który dopiero nastanie.

 • Jeśli wydaje Ci się, że w brwi wdała się infekcja – skontaktuj się ze mną tel. 691 10 10 70 . Powiem Ci co zrobić.  Wskażę pomocne preparaty oraz odradzę te, które mogą zniszczyć kolor brwi po makijażu permanentnym. Możesz też udać się do lekarza,  który dobierze odpowiedni lek ,jeśli to będzie to konieczne. Jeśli tylko się da, unikaj antybiotyków w maści – wpłyną negatywnie na pigmentację.
 • Infekcje brwi permanentnych powstają  bardzo rzadko. Są skutkiem działania drobnoustrojów, które dostały się do naskórka w trakcie procesu gojenia, w pewnym odstępie czasu po wykonaniu zabiegu. Nie stresuj się ,to bardziej dokuczliwość niż problem.

Tak, ale bądź uważna. Nie mocz brwi. Nie trzyj skóry ręcznikiem – osuszaj ją lekko przykładając jednorazowy ręcznika . Jeśli dasz radę przez kilka pierwszych dni omijaj brwi. Nie “torturuj” pigmentu w brwiach mydłem lub innym środkami higienicznymi.

Nie. Nie wolno używać peelingów, żeli na bazie alkoholu, mydła ani środków z kwasami.

Warto kupić delikatny, hipoalergiczny środek, do mycia całej twarzy.

Tak. Okres regeneracji i gojenia nie wykluczy Cię z codziennej pracy. Brwi mogą być nabrzmiałe i spuchnięte (zależne od indywidualnych predyspozycji), ale nie ma powodu, aby nie iść do pracy, zwłaszcza następnego dnia!

Nie. przez okres 2 tygodni nie korzystaj z solarium, nie opalaj twarzy na słońcu.  Bez względu na porę roku, codziennie stosuj krem z filtrem UV na twarz (nie na brwi).

Nie. Przez okres 2 tygodni nie korzystaj z basenu – istnieje ryzyko, że brwi po pigmentacji zostaną zainfekowane i powstanie stan zapalny.

Nie. przez okres 2 tygodni nie korzystaj z sauny – bardzo rośnie prawdopodobieństwo infekcji brwi mikroorganizmami, które są obecne w saunie.

Już teraz ciesz się pięknym wyglądem brwi !!!!