GOJENIE OCZU PO MAKIJAŻU PERMANENTNYM

Dziękuję Ci za to, że obdarzyłaś mnie swoim zaufaniem. Specjalnie dla Ciebie wykonałam ten poradnik na zasadzie pytanie – odpowiedź. Po zabiegu permanentnego makijażu oczu, zapewne nasuną Ci się pytania. Poniżej krótka, zwięzła, konkretna forma – odpowiadam na pytania, które mogą się pojawić.

Witam Cię w gronie nowoczesnych “Babek” z klasą. Te “Babki” wystawiły mi już ponad 230 opinii na Facebooku. Wystaw moi swoją opinię. Pomaga to innym w podjęciu decyzji.  Dla mnie,

Dziękuję Ci za to, że obdarzyłaś mnie swoim zaufaniem. Specjalnie dla Ciebie wykonałam ten poradnik na zasadzie pytanie – odpowiedź. Po zabiegu permanentnego makijażu oczu, zapewne nasuną Ci się pytania. Poniżej krótka, zwięzła, konkretna forma – odpowiadam na pytania, które mogą się pojawić.

Witam Cię w gronie nowoczesnych "Babek" z klasą. Te "Babki" wystawiły mi już ponad 230 opinii na Facebooku. Wystaw moi swoją opinię. Pomaga to innym w podjęciu decyzji.  Dla mnie, to po prostu ogromna satysfakcja.

Dziękuję: Marzena Magiera-Kalinowska

Proszę wystaw mi swoją opinię.

"Babki z klasą" zrobiły to już ponad 230 razy.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania po zabiegu permanentnym ust.

Ważne informacje

Cały proces gojenia oczu trwa standardowo około 14 dni. Zastosuj się do moich zaleceń, a uzyskasz efekt taki, na jakim Ci zależało.

W czasie gojenia oczu (ok. 2 tygodnie od wykonania zabiegu), nie rób poniższych rzeczy:

 • Nie zdrapuj strupków (rzadko, ale mogą pojawić się po zabiegu)- spowodować to może infekcje i podrażnić oczy,
 • Jeśli masz przekłute powieki lub brwi – wyjmij i nie używaj kolczyków.
 • Nie wystawiaj  twarzy na działanie promieniowania UV, (ZREZYGNUJ z opalania i solarium!).
 • Nie korzystaj z sauny, basenu czy jacuzzi – bakterie i wirusy, które tam się znajdują również mogą spowodować infekcje.
 • Nie śpij na brzuchu i z “twarzą w poduszce”, ponieważ wówczas pocierasz powieki –  tarcie powiekami o poduszkę (czymkolwiek) jest niewskazane i negatywnie wpływa na efekt permanentnych oczu,
 • Nie maluj i nie pudruj powiek oraz czoła– nie rób dodatkowego makijażu oczu, kresek itp.- nie wolno poprawiać ich walorów kredką czy pudrem. Istnieje  ryzyko infekcji.
 • Ogranicz uprawianie sportu , w czasie którego mocno pocisz się w obrębie twarzy i czoła.

Uwaga! Jeśli nie zastosujesz się do powyższych zaleceń, na Twoich powiekach mogą wystąpić odbarwienia makijażu.

Przestrzegaj zaleceń, o których Ci opowiedziałam podczas zabiegu …i przeczytaj powyższy punkt “Czego nie robić po zabiegu makijażu permanentnego oczu?

Pozwól, by naruszony naskórek się wysuszył i zamknął. Nie ma potrzeby nakładania żadnych preparatów.

Po pigmentacji rozpoczyna się proces gojenia i złuszczania naskórka.

 • Zaraz po zabiegu powieki mogą być:
  • spuchnięte i obrzęknięte (bardzo często)- to normalne. Wielkość opuchlizny i okres trwania zależny jest od między innymi od indywidualnych cech osobniczych,
  • przerysowane (bardzo często) – z powodu opuchlizny,
  • w intensywniejszym kolorze niż docelowy (zawsze) -w procesie złuszczania naskórka kolor wyblaknie nawet o 50%,
  • nierównego kształtu (bardzo często) – z powodu opuchlizny.
 • W okresie 1-3 dni powieki mogą być drażliwe i obolałe.
 • Bardzo często powstaje opuchlizna /obrzęk (znika zazwyczaj w ciągu 1-3 dni),
 • Niekiedy powstają małe strupki – nie usuwaj ich, ponieważ spowodujesz blizny i przebarwienia.

Po zakończeniu procesu złuszczanie naskórka kreski na powiekach wyrównają się i uspokoją.

Odpowiednio pielęgnuj powieki. Wykaż odrobinę cierpliwości. Wkrótce będziesz cieszyć się efektem pięknych kresek, dopasowanych do Twoich potrzeb.

Główna rada: w trakcie procesu gojenia powiek po makijażu permanentnym nie dotykaj i nie podrażniaj ich. Unikaj sytuacji, w których rośnie prawdopodobieństwo infekcji.

Dzięki takiemu postępowaniu proces gojenia po pigmentacji będzie trwał krócej, a efekt makijażu nastąpi szybciej i będzie trwalszy.

Moje ponad 20 letnie doświadczeni pokazuje mi, iż u:

 • 70% osób 1-2 dni
 • 20% do 5 dni
 • 10% do 7 dni

Nie smaruj powiek żadnymi preparatami. Następnego dnia po zabiegu polecam zastosowanie okładu z czarnej herbaty (wystudzonej), która zmniejszy obrzęk powiek. Na skórę pod oczami możesz zastosować dodatkowo żel ze świetlika.

Makijaż oczu możesz wykonać dopiero po 14 dniach od wykonania makijażu permanentnego.

Po zabiegu powieki mogą być spuchnięte. Nigdy nie przykładaj do nich zimnych okładów! Zimno może spowodować wystąpienie powikłań

To bardzo dobrze. Tak ma być. 

Najważniejsze! Pamiętaj że efekt (kolor) docelowy widoczny będzie około 2 tygodnie od wykonania uzupełnienia. Po około 14 dniach od pierwszego zabiegu będzie on mocno zbliżony do tego właściwego.

 • Nie przejmuj się intensywnością koloru, który zobaczysz w lustrze w okresie do kilku dni po zabiegu, ponieważ bezpośrednio po wykonaniu makijażu permanentnego powiek:
  • skóra powiek będzie mieć nierówny koloryt. Efekt ten minie po kilku dniach.
  • kreski będą dużo ciemniejsze niż zaplanowana barwa.  Tak ma być. Już następnego dnia po zabiegu zaczyna się proces złuszczania naskórka, który stopniowo będzie je wybarwiał do docelowego koloru.
  • Złuszczanie naskórka powiek sprawia, że kreski bledną nawet o 50 procent. Drugi, uzupełniający zabieg, służy między innymi dopigmentowaniu powiek w celu utrwalenia oczekiwanego koloru barwnika i kształtu.
 • Zaraz po zabiegu kreski mogą być przerysowane i zniekształcone. Przeczekaj okres gojenia, zobaczysz jak się zmienią do docelowego koloru i kształtu.

Przy odpowiedniej pielęgnacji i odrobinie cierpliwości wkrótce będziesz cieszyć się pięknymi równymi kreskami.

Ze względu na opuchliznę kreski mogą wyglądać nierówno, niesymetrycznie. To normalne. Taki stan może utrzymywać się do 7 dni. Efekt równości uzyskuje się po zejściu opuchlizny i zakończeniu procesu złuszczania naskórka w miejscu pigmentacji.

Nie używaj żadnych środków do dezynfekcji

Przez kilka dni po zabiegu Twoje powieki będą przesuszone. To normalne. Poprzez wprowadzanie pigmentu zabieg naruszył naskórek, w związku z  czym naskórek będzie się wyłuszczał. Nie ma potrzeby dodatkowego nawilżania powiek, ponieważ suchy, zasklepiony naskórek szybciej się złuszczy.