Laserowa redukcja rumienia

Laserowe redukowanie rumienia – zabieg polegający na termicznym zamykaniu rozszerzonych naczynek krwionośnych za pomocą światła IPL   

Zmiany temperatur, mróz, ciepło oraz emocje i zdenerwowanie powodują rozszerzenie naczynek krwionośnych. W wyniku ich nadreaktywności na twarzy powstaje zaczerwienienie pojawiające się głównie w okolicach policzków, nosa i brody. Zmiany naczyniowe objawiają się całym spektrum dolegliwości, występują jako krótkotrwałe zaczerwienienie, rumień utrwalony, drobne teleangiektazje po widocznie rozszerzone naczynia krwionośne. Brak odpowiedniej pielęgnacji skóry i leczenia może doprowadzić do rozwoju tych dolegliwości.  

Już w przypadku drobnych zmian warto poddać się zabiegom redukującym rumień, ponieważ może on ulec utrwaleniu i stać się przyczyną poszerzenia naczynek tzw. pajączków oraz trądziku różowatego.  Skutecznym sposobem redukcji rumienia jest laseroterapia, określana jako laserowe zamykanie naczynek.  

 

Laserowe usuwanie rumienia – przebieg zabiegu 

Procedura zabiegowa zaczyna się od oczyszczenia twarzy, po zabezpieczeniu oczu i nałożeniu żelu USG kosmetolog wykonuje zabieg przykładając do skóry kryształ głowicy. Podczas zabiegu pacjentowi może towarzyszyć punktowe uczucie ciepła oraz ukłucia. Zabieg zamykania naczyń trwa od kilku do kilkunastu minut.    

 

Wskazania do zabiegu

– usuwanie rumienia 

– zamykanie drobnych naczynek 

– redukcja zaczerwienienia twarzy