Światło impulsowe w technologii E-light

Światło impulsowe w technologii E-light (VPL i IN MOTION)

Światło E-light łączy impulsowe źródło światła i fale radiowe. Emitując wiązkę rozproszonych promieni świetlnych, które mają zróżnicowaną długość fali, docierają one na różne głębokości skóry i działają wielokierunkowo. Technologia E-light ma szerokie możliwości precyzyjnego dopasowania się do różnych typów skóry oraz różnych defektów i problemów skórnych.
Nasz laser pracuje w technologii światła VPL™ (Variable Pulsed Light – Zmienne Światło Pulsacyjne) – jest to potwierdzona badaniami klinicznymi bezpieczna, nieinwazyjna i praktycznie bezbolesna technologia, umożliwiającą przeprowadzanie efektywnych zabiegów u osób z różnym fototypem skóry i różną strukturą włosów. Variable Pulsed Light™ stanowi najnowszą generację w dziedzinie wykorzystania intensywnego światła pulsacyjnego w leczeniu niedoskonałości skóry oraz trwałej redukcji owłosienia. VPL emituje przefiltrowane wiązki światła o szerokim spektrum, które są selektywnie absorbowane przez odpowiednią strukturę skóry. W odróżnieniu do światła IPL, w technologii VPL każdy impuls filtrowanego światła składa się z serii węższych impulsów co sprawia, że jego działanie jest bardziej efektywne.
VPL™ skutecznie usuwa i redukuje rozszerzone naczynka, trądzik różowaty, blizny po trądziku, przebarwienia spowodowane starzeniem się skóry oraz działaniem słońca.

Zastosowanie kliniczne

Fotoodmładzanie skóry:
– stymulacja kolagenu do 42%
– poprawa napięcia skóry
– redukcja zmarszczek
Usuwanie owłosienia
Usuwanie przebarwień
Zamykanie naczynek
Leczenie trądziku pospolitego
Leczenie trądziku różowatego

 

Depilacja
Przy zabiegach depilacji laserowej następuje pochłanianie czerwonego światła VPL™ przez melaninę znajdującą się we włosach. Energia z lasera podgrzewa włos do temperatury, która niszczy zdolność mieszka włosowego do regeneracji, dzięki czemu trwale hamuje jego wzrost.

Fotoodmładzanie
Odmłodzenie skóry następuje poprzez działanie żółtego światła emitowanego przez VPL™. Pobudza ono fibroblasty do produkcji kolagenu, wygładzając zmarszczki, zmniejszając rozszerzone pory, wyrównując napięcie i koloryt skóry.

Leczenie trądziku
Laser pozwala także na leczenia trądziku w fazie aktywnej. Dzięki stymulacji uwalniania tlenu w skórze redukuje bakterie beztlenowe odpowiedzialne za powstawanie zmian zapalnych. Jednocześnie następuje odblokowanie porów i wygładzenie skóry.

Redukcja naczynek
VPL™ skutecznie usuwa i redukuje rozszerzone naczynka, rozległe zaczerwienienia skóry, plamy cherry spots, naczyniaki gwiaździste (Spider Naevi), naczynia nitkowate, rumienie.