Zabiegi złuszczające na ciało

CIAŁO
AKSAMITNE• GŁADKIE • PIĘKNE
DOCEŃ SIEBIE

CIAŁO
AKSAMITNE GŁADKIE PIĘKNE
DOCEŃ SIEBIE

WYKONAŁYŚMY PONAD

1115

ZABIEGÓW

OSIĄGNIEMY

103

% EFEKTU

GWARANTUJE

100

% EFEKTU

EFEKTY ZABIEGU ZŁUSZCZAJĄCEGO

Skóra stanie się gładka i równa.

Peelingi zarówno chemiczne jak i mechaniczne pozwolą nam w dużym stopniu zadbać o dobrą kondycję skóry. Złuszczanie jest swoistym oczyszczaniem naszej skóry, dlatego też pierwszym zauważalnym efektem bezpośrednio po zabiegu będzie wygładzenie. Namacalnie poczujemy znaczną poprawę jakości skóry. . Następnym efektem będzie ujednolicenie kolorytu. Złuszczanie pozwoli nam również na pobudzenie mikrokrążenia krwi przez to nasz metabolizm zostanie zwiększony. Produkty “złej” przemiany materii zostaną wydalone z naszego organizmu. Skóra po takich zabiegach n

ZABIEGI ZŁUSZCZAJĄCE PO 40

W tym czasie naszej skórze należy poświęcić większą uwagę. Należy pamiętać, że   proces regeneracji biologicznej jest znacznie spowolniony. Dlatego też zadbajmy o wykonywanie zabiegów, które będą stymulowały skórę do szybszej regeneracji. Zatem zabiegi złuszczające będą odpowiednią formą przygotowującą naszą skórę do kolejnych etapów pielęgnacji ciała. W kosmetyce pielęgnacyjnej stosuje się różne techniki złuszczania. Najbardziej popularną jest PEELING. Polega on na intensywnym zewnętrznym złuszczeniu martwych warstw naskórka. Stosuję się tutaj peelingi o różnej gradacji i bazie nośnikowej. Dla skór bardziej wrażliwych odpowiednie zastosowanie będą miały peelingi drobnoziarniste, natomiast przy skórach bardziej opornych-   gruboziarniste. Podczas wykonywania tego typu złuszczań stosujemy elementy intensywnego rozcierania naskórka, tak aby pobudzić mikrokrążenie. Przez to zwiększa się nasz metabolizm i skóra szybciej się regeneruje.

Polecam: Kamila, Kosmetolog z Twoja Uroda Team

Poniżej lista zabiegów złuszczających na ciało oraz odpowiedzi (FAQ) na najczęściej zadawane pytania.

Umów się na Zabiegi Złuszczające na Ciało

tel. 691 10 10 70

Opinie

Ważne informacje

Każda z nas marzy o pięknym i gładkim ciele. Pomóc nam w tym ma zabieg złuszczający. Jest to zabieg, który ma na celu pozbycie się martwego naskórka z warstwy rogowej. Skóra składa się z kilku warstw. Ostatnią zewnętrzną warstwą jest właśnie warstwa rogowa, która stanowi tarczę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Systematyczne złuszczanie tej warstwy pozwoli nam przede wszystkim wygładzić naskórek, pobudzić mikrokrążenie krwi oraz spowodować większą absorbcję kosmetyków pielęgnacyjnych.

Jeżeli czujemy dyskomfort związany z napiętą i suchą skórą to sygnał, że powinnyśmy poddać się zabiegowi złuszczającemu. Złuszczanie ma ogromny wpływ na prawidłowe nawilżenie skóry. Zaburzona bariera wodno-lipidowa nie pozwala nam w sposób odpowiedni nawilżyć naskórka. Zabiegi złuszczające mają wpływ na wizualną poprawę jakości skóry- mówimy tu o nierównym kolorycie. Systematycznie wykonywane zabiegi złuszczania pozwolą na zachowanie jednolitego koloru skóry. Złuszczanie jest dobrym wstępem do dalszej pielęgnacji gabinetowej, ponieważ przygotowuje naszą skórę (“otwiera ją”) na wchłanianie kosmetyków stosowanych.

Zabiegi złuszczające i ile nie ma przeciwwskazań są przeznaczone do wszystkich grup wiekowych. Mogą je stosować kobiety i mężczyźni w każdym wieku. Systematycznie wykonywane stymulują odnowę komórkową oraz pobudzają syntezę kolagenu i elastyny. Pozwalają na zachowanie dobrej kondycji skóry oraz odpowiedniego jej nawilżenia

 • Uczucie szorstkości i suchości skóry
 • Niejednolity koloryt
 • Wiotkość skóry
 • Skłonności do łuszczenia się
 • Brak elastyczności
 • Nowotwory
 • Choroby układu krążenia
 • Przerwanie ciągłości naskórka
 • Stany zapalne skóry
 • Świeże blizny
 • Choroby zakaźne
 • Żylaki kończyn dolnych
 • Alergie

Takie zabiegi polegają na mechanicznej bądź chemicznej formie usunięcia zrogowaciałego naskórka. Poprzez zastosowanie różnych metod złuszczania jesteśmy w stanie uzyskać pożądane efekty. Przede wszystkim staramy się przywrócić odpowiednie nawilżenie skóry. Przy złuszczaniu ciała dosyć intensywnie pobudzamy mikrokrążenie, co za tym idzie skóra zostaje bardziej dotleniona.  Jeśli nasza skóra jest odpowiednio dotleniona, proces odnowy komórkowej będzie zintensyfikowany.

Pierwszym etapem będzie zdiagnozowanie potrzeb klienta oraz wyeliminowanie przeciwwskazań.

Następnie dopasowujemy odpowiednią pielęgnację.

Klient do dyspozycji ma bieliznę jednorazową, którą może wykorzystać podczas zabiegu.

Przystępujemy do odpowiedniej formy złuszczania naskórka. W tym wypadku dodatkowym atutem zabiegu będzie zastosowanie elementów masażu ciała, który pozwoli na odprężenie ciała.

Po wykonanym zabiegu klient ma do dyspozycji łazienkę z prysznicem, w której może usunąć produkty użyte podczas złuszczania.

Na zakończenie zabiegu stosujemy odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, które mają na celu odżywić i zabezpieczyć skórę.