Masaż bańką chińską

ODPOCZNIJ ZRELAKSUJ ZREGENERUJ

POCZUJ
SPOKÓJ RELAKS NATURALNOŚĆ
ZREGENERUJ SIĘ

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Chociaż bańki chińskie kojarzone są przede wszystkim z leczniczym działaniem pozwalającym na powrót do zdrowia, znajdują one także i inne zastosowanie. Wykonywany za ich pomocą masaż, pozwala poprawić wygląd sylwetki.

NA CZYM POLEGA MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ?

Masaż bańką chińską jest metodą, która polega wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek.

Zabieg rozpoczyna się od nasmarowania ciała specjalnym olejkiem. Następnie specjalista przystawia bańkę do wybranego punktu na ciele i przyciska. W ten sposób wytwarza się podciśnienie, dzięki któremu bańka przysysa się do skóry.

Jeden seans trwa z reguły 15-30 minut. W przypadku większych partii ciała, czas jego trwania może wydłużyć się nawet do 60 minut.

KTO MOŻE PODDAĆ SIĘ MASAŻOWI BAŃKĄ CHIŃSKĄ?

Masaż bańką chińską nie sprowadza się wyłącznie do działania leczniczego. Wpływa korzystnie na wygląd sylwetki, pozwalając pozbyć się niedoskonałości. Posiada również właściwości relaksujące, przynosząc odprężenie.

Masaż bańką chińską pozwala:

zredukować cellulit (w każdym stadium zaawansowania),

przyspieszyć przemianę materii,

poprawić ukrwienie,

pozbyć się zbędnych substancji toksycznych,

zmniejszyć bóle kręgosłupa,

zmniejszyć napięcie mięśniowe.

ANTYCELLULITOWY MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Masaż bańką chińską działa niczym drenaż limfatyczny. Poprawia krążenie krwi, przyspiesza metabolizm i usuwa nadmiar toksycznych substancji. Dzięki temu możliwe jest przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej i widoczna redukcja cellulitu. Komórki stają się znacznie lepiej odżywione, co jest efektem zwiększenia przepływu substancji odżywczych. Mniejsze stają się też obrzęki, dzięki poprawie krążenia i działania układu limfatycznego.

CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGU

To, jak często należy poddawać się masażowi bańką chińską, zależy przede wszystkim od celu zabiegu. Zaleca się jednak, by powtarzać w seriach po 10-20 zabiegów – go nie rzadziej niż 3 dni. Potem wystarczą już tylko masaże profilaktyczne – najlepiej jeden raz w tygodniu.

PRZECIWWSKAZANIA DO MASAŻU BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Masaż bańką chińską, jeśli wykonywany jest przez doświadczonego specjalistę, jest w 100% bezpieczny. Warto jednak mieć świadomość, że istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu.

OD MASAŻU BAŃKĄ  (BEZ WZGLĘDU NA JEGO CEL) POWINNY WSTRZYMAĆ SIĘ:

osoby borykające się z gorączką niewiadomego pochodzenia,

chorzy na nowotwory,

osoby chorujące na schorzenia zakaźne,

kobiety w ciąży,

kobiety w okresie menstruacji,

osoby powyżej 80 roku życia,

chorzy, u których stwierdzono hemofilię,

osoby z cerą naczynkową,

osoby cierpiące z powodu żylaków.

Przed przystąpieniem do zabiegu, warto skonsultować się z lekarzem, czy konkretne schorzenie nie jest przeszkodą do przeprowadzenia masażu bańką chińską.

Umów się na Masaż Bańką Chińską !

tel. 691 10 10 70

Opinie