Wrastający paznokieć

ZABEZPIECZ ZADBAJ OCHROŃ

POCZUJ
ULGĘ LEKKOŚĆ SPOKÓJ
UWOLNIJ SIĘ

POMOGŁAM PONAD

546

OSOBOM Z OTYŁOŚCIĄ

GWARANTUJĘ

100

% Zadowolenia z zabiegu

KLIENCI WYSTAWILI PONAD

300

opinii na FB i Google

Wrastający Paznokieć Zielona Góra

WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ JAK POMÓC?

Mamy sposób na skuteczną walkę z nią – przynosimy ulgę już po paru dniach od zabiegu. Paznokieć który wrasta to bardzo dokuczliwa przypadłość.

Wrastanie paznokci (“unguis inkarnatus”) to stan, gdy część paznokcia lub kąt paznokcia przebił skórę wału paznokciowego oraz stan nadmiernego wybrzuszenia paznokcia, powodujący ból i zapalenie wału paznokciowego.

Istnieje kilka metod zwalczania i profilaktyki: od tamponady do założenia klamry na paznokieć. Często, by uzyskać właściwy efekt, trzeba korzystać z wielu z nich.

WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ PRZYCZYNY.

Wrastanie powodowane jest przez wiele czynników: niewłaściwe obcinanie paznokci, za ciasne buty, wrodzone lub nabyte wady stopy, jednostronne lub zbyt duże obciążenia stóp. Zmiany powoduje minimalny, ale stały ucisk np. obuwia lub rajstop.

WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ OBJAWY

Częstym problemem jest wrastanie kąta lub ciernia w wał paznokciowy: objawem jest zaczerwienienie i ból podczas ucisku, co prowadzi do zapalenia i nadmiernej granulacji.

WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ ZABIEG

W przypadku wrastania paznokcia trzeba  wykonać zabieg w gabinecie specjalistycznej pielęgnacji stóp. Jego podstawą jest usunięcie wrastających części paznokcia. Jeśli zostawimy źle obcięte paznokcie, z ostrym kątem lub cierniem, ból nie ustąpi i może dojść do zapalenia. Regułą jest “Usunąć tyle ile trzeba, ale tak mało, jak tylko można”! Wrastanie kąta paznokcia powoduje najpierw zaczerwienienie i ból podczas ucisku, następnie może dojść do zapalenia i nadmiernej granulacji. W przypadku takiego zaawansowanego stadium należy pacjenta niezwłocznie skierować do lekarza. Jeżeli mamy do czynienia z przypadkiem nieskomplikowanym, a ból pozwala na wykonanie zabiegu pielęgnacji możemy zastosować inne metody wyprowadzania paznokcia.

POŁOŻYMY LUKSUS U TWYCH STÓP!

Umów się na Pedicure Klasyczny !

tel. 691 10 10 70

Opinie