Nagniotki, odciski

ODZYSKAJ ZDROWIE KOMFORT

POCZUJ
UGLĘ SZCZĘŚCIE WOLNOŚĆ
POCZUJ RADOŚĆ

GWARANTUJĘ

100

% Zadowolenia z zabiegu

NASI KLIENCI WYSTAWILI PONAD

300

Pozytywnych opinii na FB i Google

NA ZABIEG POWRACA

92

% Klientów

NAGNIOTKI, ODCISKI

Odciskiem nazywamy miejsca, w którym nastąpiło nagromadzenie zrogowaciałego naskórka, która została wywołana poprzez tarcia oraz permanentnego ucisku. Po pewnym czasie wspomniane masy rogowe są wgniatane w zdrowe tkanki, co skutkuje wytworzeniem się tzw. RDZENIA. Podczas wynikających zmian, często następuję uczucie intensywnego bólu, zwłaszcza na wyniosłościach stawowych. Istnieją jednak przypadki, gdzie ich obecność pojawia się również w wałach paznokciowych, które niestety, ale często mylnie diagnozowane są jako wrastający paznokieć. Weryfikacja odcisków stosowana jest głównie u osób, u których została stwierdzona wada ortopedyczna stóp.

NAGNIOTKI, ODCISKI – JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Podczas pierwszego spotkania w naszym salonie, odbywana jest indywidualna konsultacja z klientem, która na ma celu zweryfikowanie problematyki, czy jest to faktycznie odcisk, czy też nodzel, brodawka czy nagniotek. Po odbyciu konsultacji stosowane są indywidualnie dobrany zestaw preparatów aktywnych, oraz oszacowanie zastosowania profesjonalnego sprzętu, która mają na celu usunięcie zrogowaciałej tkanki. Najczęstszymi narzędziami podczas wykonywania zabiegów są jednorazowe skalpele, dłutek podoligcznych oraz sterylnych frezów. Bardzo rzadko pojawia się krwawienie, czy też uczucie bólu.  Po ukończonym zabiegu stosujemy wyżej wspomniane preparaty aktywne, które są odpowiedzialne za wspomaganie terapii oraz rozkład opatrunku odciążającego, co efektuje zabezpieczeniem podrażnionych tkanek jak i zarazem zwiększeniem komfortu chodzenia po wykonanym zabiegu.

NAGNIOTKI, ODCISKI – MODZELE I NAGNIOTKI

MODZEL to nic innego jak nadmiernie zgromadzony i zrogowaciały naskórek o zabarwieniu żółtym bez wyraźnie zaznaczonej granicy zejścia na tkanki zdrowe. Przypadek ten może być przyczyną późniejszego pojawienia się odcisków. Głównie pojawia się w okolicy podeszwowej stopy, gdzie sygnalizuje swoją obecność uczuciem piekącego bólu. Warto pamiętać, że często wymienione dolegliwości występują razem i rzadko towarzyszy mu stan zapalny. NAGNIOTEK – tzw. Twór Hiperkeratotyczny, wytwarza się na wyniosłościach stawowych strony grzbietowej palców stóp, a spowodowane jest to tarciem podczas stosowania źle dobranego obuwia lub permanentnego ucisku mechanicznego. Najczęstszym miejscem występowania nagniotka jest powierzchnia V palca, w przypadku palca jeździeckiego oraz młotokowatego.

NAGNIOTKI, ODCISKI – PRZYCZYNY POWSTAWANIA

Zaburzenia rogowacenia skóry (np. rogowiec)

Choroby układowe (reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzyca, rogowiec)

Źle dopasowane obuwie (wąskie noski, zła amortyzacja w podeszwie, wysoki obcas)

Duże przeciążenia na stopach (taniec, jogging, nadwaga)

Wady ortopedyczne stóp (hallux, płaskostopie poprzeczne, krótkie ścięgno Achillesa, palce matołkowate)

Umów się na zabieg na Nagniotki, Odciski

tel. 691 10 10 70

Opinie