Zabiegi oczyszczające na ciało

WYGŁADŹ NAWILŻ BĄDŹ PIEKN

POCZUJ
GŁADKOŚĆ MŁODOŚĆ BLASK
DOCEŃ SIEBIE

zabieg na ciało oczyszczający

EFEKTY ZABIEGU OCZYSZCZAJĄCEGO NA CIAŁO

Wygładzenie powierzchni skóry, redukcja cellulitu, oczyszczenie porów skóry, pobudzenie mikrokrążenia skóry, odżywienie i dotlenienie komórek, usprawnienie krążenia limfy i odprowadzenia zbędnych produktów przemiany materii,  likwidowanie tendencji do obrzęków, rozbijanie złogówpoprawa wchłaniania składników aktywnych.

CO TO SĄ ZABIEGI OCZYSZCZAJĄCE

To grupa popularnych zabiegów pielęgnacyjnych na ciało, które mają sprawić iż skóra odzyska młodość, witalność i jędrność.  Zabiegi mają na celu oczyszczenie i odświeżenie naskórka oraz detoksykację ciała.

Poniżej prezentujemy wybrane zabiegi.

Polecam:  Małgosia, kosmetolog z Twoja Uroda Team,

… więcej informacji znajdziesz na dole strony.

Pelling

Agyptos

Fale Radiowe

Karboksyterapia

Oczyszczanie manualne pleców

Dla Pań jak i dla Panów. Zabieg “hand made” o mocnym działaniu oczyszczającym i antybakteryjnym, skoncentrowany na walce z problemem trądziku pleców. Odpowiednio dobrana do indywidualnych objawów i stopnia problemu, skóry problematycznej eksfoliacja odświeża skórę, głęboko oczyszczając mieszki włosowe oraz odnawia jej powierzchnie.

czytaj dalej

Umów się na Zabiegi Oczyszczający ciała !

tel. 691 10 10 70

Opinie

Ważne informacje

Zabiegi oczyszczające na ciało można wykonywać całosezonowo. Najwięcej zabiegów wykonywanych jest na wiosnę – stanowią wstęp i uzupełnienie odchudzania. Z uwagi na odświeżającestymulujące działanie na skórę warto o nich pomyśleć również przed i po wyjeździe urlopowym.

Wygładzenie powierzchni skóry; oczyszczenie porów skóry; pobudzenie mikrokrążenia skóry; odżywienie i dotlenienie komórek; usprawnienie krążenia limfy; usprawnienie odprowadzenia zbędnych produktów przemiany materii; likwidowanie tendencji do obrzęków; rozbijanie złogów; redukcja cellulitu; poprawa wchłaniania składników aktywnych;

Zabiegi oczyszczające ciało są polecane osobom dbającym o swój wygląd i  sylwetkę. Idealnie przygotowują ciało do rozpoczęcia diety odchudzającej i są nieocenione w terapiach ciała redukujących cellulit, rozstępy.

Szorstka i poszarzała skóra ciała; obrzęki limfatyczne; otyłość; cellulit; rozpoczęte odchudzanie; przed i po urlopie

Bez względu na formę i rodzaj zabiegu : choroby wirusowe i bakteryjne skóry ; grzybic skóry; ostre infekcje zapalne organizmu; aktywne stany zapalne oraz alergie; przerwanie ciągłości naskórka; kruche i  rozszerzone naczynia krwionośne;  trwające terapie dermatologiczne; skóra bezpośrednio po iniekcjach i laseroterapii; przebyte niedawno operacje; świeże blizny;

W przypadku zabiegu z wykorzystaniem preparatów kosmetycznych: nadwrażliwość na składniki aktywne stosowane w zabiegu;

W przypadku zabiegów z wykorzystaniem urządzeń i czynników fizykalnych: rozrusznik serca; metalowe implanty w okolicy zabiegowej;  aparat słuchowypadaczka; ciąża; liczne znamiona barwnikowe;

Zabiegi oczyszczające na ciało możemy podzielić na dwie grupy- oczyszczające i wygładzające powierzchnię skóry ciała oraz zabiegi detoksykujące ciało.

Działanie tych pierwszych jest skierowane na działanie przede wszystkim na powierzchni skóry w sposób mechaniczny lub chemiczny. Polegają na złuszczeniu rogowej warstwy naskórka w celu jego oczyszczenia, wygładzenia i rozświetlenia. Zazwyczaj są to różnego rodzaju peelingi, maski oczyszczające a także peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja. Z uwagi na to że poprawiają wchłania nosić składników aktywnych są wprowadzeniem do drugiej grupy zabiegów.

Zabiegi detoksykujące ciało stanowią bardzo obszerną grupę a ich działanie skoncentrowane jest na działaniu stymulującym i pobudzającym przemianę materii.  W dużym uproszczeniu polegają na wywołaniu określonych procesów i reakcji ( poprawa trofiki, likwidowanie złogów i nagromadzonych toksyn, odżywienie i dotlenienie) w skórze właściwej i tkance podskórnej. Najczęściej w tym celu wykorzystywane są masaże drenujące, karboksyterapia, okłady ciała i zabiegi z tzw. Body wrapping ( np. Agyptos), masaż bańką chińska i próżniowy a także fale radiowe.

Zabiegi oczyszczające na ciało zazwyczaj nie wiążą się z dużą inwazyjnością.

Po 40-tym roku życia znacznie spada tempo metabolizmu, pogarsza się zdolność wydalania toksyn i możliwości regeneracyjne. Ciało staje się bardziej obciążone, skóra traci swój naturalny blask i gładkość ale właściwie dobrana i poprowadzona pielęgnacja mogą poprawić wygląd i kondycję ciała.

Zabiegi oczyszczające na ciało w gabinecie to w pierwszej kolejności dokładne peelingi całego ciała. Regularnie wykonywane złuszczają naskórek oczyszczając i wygładzając w ten sposób ciało. Pobudzają również mikrokrążenie stymulując delikatnie regenerację i dotlenienie.

Chcąc skupić się na działaniu detoksykującemu w gabinecie warto skorzystać z drenażu limfatycznego czy masażu antycellulitowego– usprawnią one komórkową przemianę materii oraz ułatwią wydalanie zbędnych produktów przemiany materii. By usprawnić oczyszczanie ciała warto zdecydować się na zabiegi w formie okładów czy owijania, wśród nich skuteczne są te na bazie glinek, błota z morza martwego czy borowiny. Ich działanie skierowane jest na rozpuszczanie i usuwanie złogów i toksyn. Idealnym dopełnieniem do takiej terapii oczyszczającej jest karboksyterapianiezwykle skuteczne działanie dwutlenku węgla.

Domowym zabiegiem oczyszczającym na ciało oprócz peelingu może być szczotkowanie ciała. Służy do tego szczotka z naturalnego włosia, którą na sucho ruchami okrężnymi wykonujemy masaż( zgodnie z kierunkiem przepływu limfy). Szczotkowanie intensywnie pobudza krążenie krwi i usuwa zanieczyszczenia a  połączone z odpowiednią pielęgnacją kremami pozwala uzyskać jeszcze bardziej widoczne efekty. W kremach powinny się znaleźć składniki drenujące, oczyszczające czy pobudzające mikrokrążenie takie jak np. wyciągi z bluszczu, algi morskie, glinka zielona, borowina czy kofeina.

Procedurę należy rozpocząć od dokładnej konsultacji i oceny skóry. Po ustaleniu celu i efektu zabiegu, jaki chcemy osiągnąć, proponujemy odpowiednią formę zabiegu. Rodzaj zabiegu, częstotliwość jego powtarzania a także pielęgnacja domowa zawsze dobierane są do dyspozycyjności i możliwości finansowych klientów. Na zakończenie każdej procedury zabiegowej omawiane są zalecenia po zabiegowe.