Błędy w makijażu permanentnym brwi

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – BŁĘDY

Prawidłowo wykonany makijaż permanentny przykuwa uwagę nie tylko rysy twarzy, ale również na zjawiskowe podkreślenie oczu. W przypadku makijażu permanentnego, który nie poszedł po myśli również zwraca na siebie uwagę, ale niestety w kwestii śmiechu lub przerażenia. Co sprawia, że makijaż wygląda nienaturalnie i groteskowo? Jak uniknąć sytuacji wywołującej rozczarowanie a nawet przykrość?

 

PERFEKCJA – ODPOWIEDZIĄ NA EFEKTY

Być może to Państwa zadziwi, ale wbrew pozorom żadna ludzka twarz nie jest symetryczna,

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – BŁĘDY

Prawidłowo wykonany makijaż permanentny przykuwa uwagę nie tylko rysy twarzy, ale również na zjawiskowe podkreślenie oczu. W przypadku makijażu permanentnego, który nie poszedł po myśli również zwraca na siebie uwagę, ale niestety w kwestii śmiechu lub przerażenia. Co sprawia, że makijaż wygląda nienaturalnie i groteskowo? Jak uniknąć sytuacji wywołującej rozczarowanie a nawet przykrość?

 

PERFEKCJA – ODPOWIEDZIĄ NA EFEKTY

Być może to Państwa zadziwi, ale wbrew pozorom żadna ludzka twarz nie jest symetryczna, a co zabawne – najczęściej uznawane osoby za najpiękniejsze, mają mocno niesymetryczne rysy twarzy. W celu zweryfikowania niesymetryczności, najprawdopodobniej najlepszym sposobem będzie zwrócenie uwagi na naturalne brwi – z reguły jedna jest nieco dłuższa, grubsza niż w przypadku drugiej, a jej położenie najwyższego punktu znajduje się na nieco innej wysokości.

Jednym z najbardziej karygodnych błędów, jakie można zauważyć podczas zabiegu, jest właśnie próba niwelacji niesymetryczności. Efektem takiej decyzji jest jak najbardziej perfekcyjnie wykonane brwi lecz… pozbawione naturalności. Prawdziwa linergistka nie zgodzi się na tego typu decyzję z tego względu, iż dzięki doświadczeniu doskonale wie na czym polega makijaż permanentny brwi i na pewno nie na zmianie rysy twarzy, a raczej na lekkiej korekcie.

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – OSTRE KĄTY

W przypadku urody naturalnej dostrzegamy bardziej lub mniej delikatne łuki, z reguły nie obserwuje się kątów ostrych. Nieprawidłowo wykonany makijaż permanentny często skupia się na krawędziach ostrych, powodując przez to ocieńcie od rysów twarzy, zwłaszcza w okolicy zakończenia brwi u postawy nosa. Takie efekty prowadzą z reguły do aparycji postaci z kreskówki, zwłaszcza w przypadku zastosowania zbyt intensywnego wypełnienia jednolitym kolorem.

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – NAZBYT WYRAŹNY POCZĄTEK

Wbrew pozorom najciemniejszy punkt brwi znajduje się na okolicy środka łuku brwiowego, a nie na krawędzi nasady nosa, co najlepiej widać to u blond kobiet. W przypadku zastosowania największej ilości ciemnego barwnika na początku brwi, po czym zostanie rozjaśnione, może się to skończyć wizualnym zbliżeniem lub pomniejszeniem oczu. Efektem tego typu błędu jest zdenerwowany lub skupiony wyraz twarzy, a to za sprawą tzw. „ściągnięcia” brwi w dół.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – ZAWSZE PO RÓWNO

Najgrubsze brwi z reguły występują u nasady nosa, gdzie kolejno zwężają się w celu zaniknięcia w okolicach skroni. Niestety, ale w przypadku niepoprawnie wykonanego makijażu opiera się na zjednoliceniu grubości brwi od nasady aż do samego ich końca, przez co uzyskujemy naprawdę komiczny efekt wyrazu twarzy. Bardzo zbliżony jest efekt w przypadku stosowania depilacji brwi oraz stosowaniu kresek jednym pociągnięciem kredki. Jest to karygodny błąd z perspektywy sztuki jak i aparycji, dlatego warto jest poświęcić czas na znalezienie doświadczonej i godnej zaufania linergistki.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – NADMIAR U NASADY

Zgodnie z powyższym – wiemy już, że najgrubsze naturalne brwi znajdują się u nasady. Mimo wszystko, nie zawsze spotykamy się z prośbą o korekty kształtu. Bardzo duża część kobiet zwłaszcza w tym obszarze (w tym szatynki i brunetki) boryka się z niekontrolowanie rosnącymi włoskami. Makijaż permanentny brwi nie ma na celu 100% przybliżenia naturalnego kształtu brwi, lecz korygować poprzez delikatne zwężenie nasady w celu uzyskania proporcjonalności do dalszych ich części.

Warto zaznaczyć, iż nie tylko w kwestii wizualnej efektu końcowego możemy doświadczyć błędu specjalisty, ale również w przypadku samego procesu wykonywanego zabiegu. Proszę pamiętać, iż żaden szanujący się i doświadczony lingerista nie podejmie się procesu depilacji brwi, a tym bardziej CAŁKOWITEJ depilacji na chwilę przed makijażem permanentnym brwi. W tym przypadku skóra ulega podrażnieniu, co efektuje nadmierną podatnością na infekcje. I to właśnie dlatego podjęcie się tak inwazyjnemu zabiegowi jak pigmentacja, niesie ze sobą dodatkowe ryzyko. W przypadku depilacji całkowitej, istnieje możliwość przerzedzenia się brwi, a niekiedy nawet (przy regularnym usuwaniu) wręcz zaniknięciem. Celem zabiegu makijażu permanentnego brwi jest wypełnienie oraz korygowanie niedoskonałości.

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – CZARNA CZEŃ

Specjaliści posiadający niewielkie doświadczenie wykazują tendencję do stosowania ZBYT ciemnych barwników. Najprawdopodobniej jest to spowodowane brakiem niezbędnej wiedzy jak i zarazem asertywności w stosunku do oczekiwań klientów, którzy nie są w stanie określić swoich potrzeb.

Zgodnie z stosowaną zasadą, barwa brwi powinna współgrać z kolorem oczu, kolorem karnacji, włosów, a przede wszystkim naturalną urodą. Panie o włosach blond mają możliwość zastosowania barwnika ciemniejszego od włosów, gdzie w przypadku brunetek i szatynek, zalecanym kolorem jest nieco jaśniejszy. Generalnie sama paleta wyboru ma wiele barw, w której znajdziemy kolory szarości, Machoniów, grafitów czy brązu. Prawdziwi i doświadczeni lingeriści nie stosują jednak koloru czarnego, ponieważ prawdziwie czarne włosy w naszej części geograficznej po prostu nie występują (lub bardzo rzadko). Czarne włosy są zawsze odmianą koloru grafitu lub ciemnego brązu. Kolejną ważną kwestia jest fakt, iż czarne barwniki wykazują tendencję do odbarwienia się i ukazaniu się jako kolor niebieski, który może wzbudzić co najmniej zaciekawienie otoczenia. Jest to najczęstszy powód, dla którego zdarza nam się spotkać osoby po wykonanym makijażu permanentnym z niebieskim odcieniem brwi.

Powyżej wymienione błędy występują ze względu na brak odpowiedniego doświadczenia lub wiedzy specjalisty, dlatego sugerujemy Państwu, by przed podjęciem się zabiegu zweryfikowali kompetencje oraz renomę wybranego salonu.