Jak usunąć makijaż permanentny brwi?

MAKIJAŻ PERMANENTNY – JAK GO USUNĄĆ?

Jak najbardziej istnieje możliwość usunięcia makijażu permanentnego, jednakże wiąże się to z dosyć wysoką kwestią cenową oraz odbyciu kilku wizyt u linergisty.

Mają miejsce sytuacje, gdzie nasze oczekiwania odnośnie wykonanego makijażu permanentnego minęły się z naszymi oczekiwaniami. Proszę pamiętać, aby w celu zminimalizowania tego typu sytuacji, należy zweryfikować wybrany przez nas salon pod względem dyplomów, doświadczenia oraz jakości usług. Jeśli jednak nie czujesz się komfortowo w wykonanym makijażu permanentnym,

MAKIJAŻ PERMANENTNY – JAK GO USUNĄĆ?

Jak najbardziej istnieje możliwość usunięcia makijażu permanentnego, jednakże wiąże się to z dosyć wysoką kwestią cenową oraz odbyciu kilku wizyt u linergisty.

Mają miejsce sytuacje, gdzie nasze oczekiwania odnośnie wykonanego makijażu permanentnego minęły się z naszymi oczekiwaniami. Proszę pamiętać, aby w celu zminimalizowania tego typu sytuacji, należy zweryfikować wybrany przez nas salon pod względem dyplomów, doświadczenia oraz jakości usług. Jeśli jednak nie czujesz się komfortowo w wykonanym makijażu permanentnym, możemy go dla ciebie usunąć.

MAKIJAŻ PERMANENTNY – USUWANIE METODĄ LASEROWĄ

Podczas zabiegu stosowana występuje wiązka laserowa, która „bombarduje” zabarwione miejsca w celu wyzbycia się barwnika. Barwnik zostaje podgrzany, w wyniku czego dochodzi do rozbicia cząsteczek, które zostają wchłaniane poprzez makrofagi (komórki układu odpornościowego). Do dnia dzisiejszego nie mamy pojęcia co dokładnie dzieje się z rozbitymi cząsteczkami pigmentu i dlatego nie wiemy czy zostają one wchłaniane czy też odkładane w organiźmie.

Zabieg wymaga powtórzenia procesu dwu lub trzykrotnie, w zależności od intensywności pigmentu oraz reakcji skórnej klientki. Po zabiegu może pojawić się opuchlizna (na początku biała, później zaczerwieniona) w miejscu poddanego zabiegowi, gdzie w przypadku ust może wystąpić tzw. „zasinienie”, które spowodowane jest pozostaniem ciemniejszego odcienia pigmentu. Wspomniane defekty znikają w ciągu kilku dni.

Zabieg nie jest zaliczany do bolesnych, aczkolwiek jest to zależne od indywidualnych uwarunkowań progu bólowego klientki. W skrajnych przypadkach podczas usuwania pigmentów laserem, stosowany jest preparat znieczulający.

MAKIJAŻ PERMANENTNY – USUWANIE PREPARATEM TYPU REMOVER

Kolejną metodą ciesząca się popularnością usuwania makijażu permanentnego jest zastosowanie specjalnie do tego przystosowanego preparatu. Substancja jest stosowana przez salony kosmetyczne oraz doświadczonych specjalistów, dlatego nie należy stosować go na własną rękę w domu przed lustrem. Podczas zabiegu specjalista dokonuje mikropigmentacji, gdzie w tym przypadku zamiast barwnika stosowany jest właśnie wspomniany preparat do usuwania makijażu. Substancja ma na celu związać cząsteczkę pigmentu oraz pobudza organizm do wypchnięcia go na zewnątrz. Po zabiegu pojawia się strupek, który po zniknięciu efektuje rozjaśnieniem makijażu.

Zabieg ten nie jest zaliczany do bardzo bolesnych, mimo to pacjenci mogą odczuwać dyskomfort tak jak w przypadku procesu mikropigmentacji.

MAKIJAŻ PERMANENTNY – CZY USUNIĘCIE JEST ZAWSZE MOŻLIWE?

Pomimo niebywałej skuteczności powyżej przedstawionych Państwu metod, istnieją sytuacje, w których mimo chęci, całkowite usunięcie makijażu permanentnego jest po prostu niemożliwe. Sytuacja taka ma miejsce w przypadku, gdy barwnik został wprowadzony zbyt głęboko lub w przypadku zastosowania pigmentu tatuażystów. W tym przypadku, przeprowadzenie serii kilku zabiegów efektuje do intensywnego zmniejszenia widoczności tatuażu, lecz mimo to skóra może pozostawić lekkie zabarwienia. Dlatego zanim podejmiemy się makijażu permanentnego, zweryfikujmy wybrana linergistkę jak i zarazem miejsce pracy oraz jej doświadczenie zawodowe. To jest właśnie jedyny sensowny sposób, by uniknąć nieprzyjemności i rozczarowań.