Makijaż permanentny za i przeciw

MAKIJAŻ PERMANENTNY – ZA I PRZECIW

Zanim podejmiemy się decyzji o wykonaniu makijażu permanentnego, warto jest się przez chwilę zastanowić. Decyzja powinna być podjęta w pełni świadomości o konsekwencjach takiego zabiegu. Zanim się zdecydujesz, poznaj argumenty za jak i przeciw poddaniu się makijażowi permanentnemu.

Makijaż permanentny zaliczany jest do jednych z najpopularniejszych zabiegów stosowanych w salonach kosmetycznych. To właśnie dzięki nim oszczędzamy bardzo dużo czasu, żyjemy w większym komforcie, a negatywnych konsekwencji jest naprawdę niewiele… Pomimo to nie znaczy to jednak,

MAKIJAŻ PERMANENTNY – ZA I PRZECIW

Zanim podejmiemy się decyzji o wykonaniu makijażu permanentnego, warto jest się przez chwilę zastanowić. Decyzja powinna być podjęta w pełni świadomości o konsekwencjach takiego zabiegu. Zanim się zdecydujesz, poznaj argumenty za jak i przeciw poddaniu się makijażowi permanentnemu.

Makijaż permanentny zaliczany jest do jednych z najpopularniejszych zabiegów stosowanych w salonach kosmetycznych. To właśnie dzięki nim oszczędzamy bardzo dużo czasu, żyjemy w większym komforcie, a negatywnych konsekwencji jest naprawdę niewiele… Pomimo to nie znaczy to jednak, iż ich nie ma lub nie warto o nich rozmawiać. Dlatego właśnie zalecamy z zapoznaniem się + i – posiadania makijażu, którego zabieg łączy się z wpływem na nasz wygląd jak i zdrowie.

MAKIJAŻ PERMANENTNY – PLUSY

Przedstawiamy Państwu najczęściej wymieniane plusy makijażu permanentnego:

  1. Oszczędność czasu – Nałożenie własnego makijażu to jedna kwestia, kolejna zaś to poświęcenie czasu na wymagane poprawki. Nawet w przypadku stosowania demakijażu zdajemy sobie sprawę, że wbrew pozorom ucieka nam sporo czasu. W przypadku posiadania makijażu permanentnego, zyskujemy czas i czujemy ciągły komfort.
  2. Wygoda – Niezależnie od pory dnia i nocy, nasze usta, brwi czy twarz prezentuje się fenomenalnie
  3. Znaczące ułatwienie – Idealne rozwiązanie dla osób aktywnych fizycznie lub cierpiących na deficyt czasu. Zaleca się również wśród osób, które borykają się z podrażnionymi oczami od szkieł kontaktowych czy też od pływania w basenie.
  4. Precyzja – Możemy zapomnieć o stresie związanym z nierównym makijażem spowodowanym brakiem czasu. Odpowiednio wykonany makijaż permanentny pozwala nam cieszyć się dniem i nocą bez najdrobniejszych wad.

MAKIJAŻ PERMANENTNY – CZY MA TYLKO ZALETY?

Oczyście…. Że nie 😉 Jeśli ktoś uważa inaczej, to najprawdopodobniej po prostu zbyt nachalnie usiłuje sprzedać swoje usługi, lub ma zbyt małe doświadczenie by w ogóle mieć pojęcie odnośnie wad źle wykonanego makijażu permanentnego.

Do najczęstszych minusów zaliczamy:

  1. Trwałość. Dla niektórych osób jest to zbawienie i najważniejszy aspekt zabiegu, gdzie w przypadku innych może się okazać przekleństwem. W przypadku, gdy często zmieniamy swoją aparycję przy pomocy makijażu, tego typu makijaż może nam nie odpowiadać. Trzeba jednak zaznaczyć, iż prawdziwy makijaż permanentnym ma na celu podkreślenia naturalnej urody klientki, ale nie przerysowanie jej. W przypadku, gdy klienta czuje potrzebę czegoś bardziej nietypowego w kwestii makijażu i na przykład podkoloryzować usta, brwi czy też wydłużyć kreski – nie ma najmniejszego problemu, by na makijaż permanentny nałożyć klasyczne lub kolorowe kosmetyki, po czym dokonać demakijaż.
  2. Owszem, pojawiają się niekiedy konsekwencje zdrowotne. Zdarza się to niezwykle rzadko i ich najczęstszą przyczyną jest nieodpowiednia higiena oraz sterylizacja salonu, w którym się wykonuje zabieg lub poprzez zatajenie informacji dotyczących zdrowia naszego klienta. W celu uniknięcia nieprzyjemności, warto zapoznać się z dokładną listą przeciwwskazań dotyczących zabiegu, przenigdy nie poddawajmy się zabiegowi podczas choroby, zażywaniu sterydów, leków antydepresyjnych lub rozrzedzających krew. Bardzo istotnym aspektem jest weryfikacja higieny w salonie, w którym przeprowadzany jest zabieg.
  3. Dotyczy to głównie nieodpowiedniego wykonania zabiegu. Wielu naszych klientów poznaliśmy poprzez ich poszukiwanie pomocy w innych salonach w celu naprawienia lub usunięcia wykreowanego w innym. Pomimo tego, że w naszym kraju pojawia się coraz więcej linergistek, nie wszystkie posiadają odpowiednie doświadczenie jak i kwalifikacje do wykonywania zawodu na wysokim poziomie. Zanim zdecydujemy się na salon, należy zweryfikować nie tylko higienę miejsca pracy, ale również przyjrzeć się z efektami jakie osiągnęli, jaki jest wykorzystywany sprzęt no i przede wszystkim jakich barwników stosują podczas zabiegu. Najbardziej polecane salony są te z długim doświadczeniem oraz z jak największą liczbą posiadanych pozytywnych opinii.
  4. Ból. Owszem, pojawia się uczucie dyskomfortu lub lekkiego bólu, który tak naprawdę nie jest odczuwalny przez wszystkich klientów, lecz jest to zależne od indywidualnego progu bólu jaki reprezentuje klient. Decydując się na salon z dużym doświadczeniem – w cenie zawarte będzie zastosowanie kremów znieczulających. Proszę pamiętać, że po kilka dni po zabiegu możemy zauważyć spuchnięcia, strupki oraz odczuwać lekkie obolenie. Jest to normalny proces regeneracyjny, gdzie wynikiem jest wprowadzenie barwnika (który jest ciałem obcym).
  5. Chyba kwestia jedna z ważniejszych. Jest ona zależna od metody oraz partii twarzy jakie decydujemy się poddać zabiegowi. Z reguły wiąże się to z wydatkiem kilkuset złotych. Nie jest to ogromna kwota, aczkolwiek nie opłaca się poszukiwać salonów z obniżkami – chodzi tutaj o twój wygląd oraz ZDROWIE. Cena makijażu permanentnego jest spowodowana kosztem zastosowanego sprzętu oraz stosowanych preparatów podczas zabiegu.

 

Jeśli posiadasz jakieś pytania lub odczuwasz wątpliwości – śmiało się z nami skontaktuj – odpowiemy na wszystkie trapiące cię pytania i zaproponujemy rozwiązania dla twojego aktualnego problemu.